**4**

Autor: Ľubka Honíšková | 22.5.2011 o 22:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  74x

Slečna Nezávsilá stála ako obarená. Chcela komukoľvek zavolať a vyplakať sa. Nešlo to. Iba tak stála pri nemocničnej recepcií, čakala na recepčnú, ktorá by jej snáď poradila, čo má urobiť.

 

. Keby ju tak mal kto objať! Zrazu počula hlasné kroky. Beh. Na konci chodby sa zjavila osoba v obrovskej bunde s vyplašenými očami. Bežala k nej. Objala ju tak silno, ako ešte nikdy v živote. Jej staršia sestra Klára, ktorú už nevidela asi dva roky. Stáli tam večnosť. Po dlhom čase zas spolu. Opäť ich niečo spájalo. Obrovská bolesť a strata. Obe sa báli, boli nešťastné, nechceli pustiť jedna druhú. Z dvoch zavretých párov očí vytekali štipľavé slzy, ktoré nešlo zastaviť. Bolelo to. Neskutočne silno a živelne.

 

6.

O týždeň na to spolu tieto dve ženy sedeli na lavičke v parku. Klára, žienka domáca a Lenka, slečna nezávislá. Dva diametrálne odlišné svety spojené rovnakou krvou, spomienkami z detstva a veľkým žiaľom.

-Chceli, aby sme ich prach rozsypali do mora. ,začala Klára.

-Otec to hovoril len zo žartu. Spravíme im normálny pohreb tu, na Slovensku. ,povedala realisticky Lenka.

-Nežartoval. Naozaj to chceli. Mali by sme im to splniť.

-Klára, bez urážky. Mali veľa známych, ktorí by sa s nimi radi rozlúčili. Ale kto z nich sa bude trepať do Chorvátska rozhadzovať do mora ich prach?

-Je mi úplne jedno, kto sa tam bude trepať a kto nie. Lenka, ja to urobím aj sama ak za to nikomu nestoja. Veľmi dobre si pamätám, koľkokrát o tom otec hovoril. Splynúť s morom, oceánom, so svetom. Navždy sa spolu premeniť na nekonečnú vodu. My im to musíme splniť, rozumieš? Je to naša povinnosť. Oni si to tak želali a je to to, čo aj máme urobiť.

-Aj ja si na to spomínam, ale neviem. Mali by sme im vystrojiť aj pohreb tu. Formálne tak, ako sa patrí. Urobíme v kostole omšu a spravíme kar.

-A potom pôjdeme k moru. Urobíme to. Na Slovensku to môžeme spraviť formálne, ale ja im proste to prianie chcem splniť.

-Mám kamošku v agentúre. Vybaví nám tú cestu. Poviem jej nech objedná päť miest?

Päť miest. Lenka, Klára, jej dve hyperaktívne deti a  jej neverný muž, ktorý ju má za upratovačku. Lákavá predstava:  Ona bude plakať. Jakubko so Zuzkou budú hladní. Navarí im niečo na jedlo. Do toho bude stále hovoriť jej nervózny manžel. Bude telefonovať do práce a oni z práce zas jemu. Bude nervózny, načo tam išli a určite zas bude hľadať po celej izbe kúsky oblečenia aby mohol zájsť na pivo.

-Nie. Pôjdeme len my dve. Chcem sa rozlúčiť s rodičmi. Deti tomu ešte to nerozumejú a Michal si už aj tak nemôže brať toľko voľna.

-Dobre. Ja už musím ísť do práce. Tak všetko zariadim a zavolám ti. Drž sa. , usmiala sa Klárina krásna mladšia sestra a pohladkala ju po ruke.

-Ja zas musím ísť po deti do školy a dovariť obed. ,vzdychla si Klára pre seba a pobrala sa k svojmu priestrannému autu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?